

wełna czesankowa filcowanie
Zamówiłam na Allegro filc w kolorze kości słoniowej. Postanowiłam uszyć z niego torbę z długimi uszami i ozdobić ją aplikacją z wełny czesankowej metodą filcowania na sucho. Mój wybór padł na wełny czesankowe w kolorze różowym, granatowym i purpurowym. Spodobało mi się takie zestawienie kolorów. Zdecydowałam się wykonać z nich kolorowe ślimaczki. Nie było to trudne. Świetnie się przy tym bawiłam. Zachęcam Was zatem do popróbowania, jeżeli chcecie mieć niepowtarzalną torbę, jedyną w swoim rodzaju. Może ona też być świetnym prezentem dla bliskiej Wam osoby. Wzór i kolory można podpasować do jej upodobań, by sprawić jej dużą przyjemność.
Opiszę Wam zatem krok po kroku jak uszyć taką torbę i jak ją ozdobić aplikacją z wełny czesankowej metodą filcowania na sucho.
Do wykonania torby z aplikacją z wełny czesankowej metodą filcowania na sucho będziecie potrzebować:
– matę do filcowania (dostępna w pasmanteriach)
– igły do filcowania (w pasmanteriach dostępne są różne ich grubości)
– uchwyt do igieł (umożliwia filcowanie kilkoma igłami jednocześnie, co się sprawdza przy większych powierzchniach).
– plasterki do zaklejenia palców, chroniące przed pokłuciem się
– filc
– szpulkę z nicią odpowiednio dobraną do koloru filcu
– trzy kolory wełny czesankowej (do kupienia w pasmanterii lub w internecie)

Z filcu wycinamy pas o wymiarach 45 cm x 90 cm. Możecie też wyciąć inne wymiary, zależnie jak dużą torbę potrzebujecie. Materiał składamy na pół wzdłuż dłuższego boku i zszywamy na maszynie oba boki. Górny brzeg zawijamy dwa razy mniej więcej na szerokość 2-3 cm i zszywamy.


Następnie z filcu wycinamy dwa paski o wymiarach 60 cm x 6 cm. Będą z nich uszyte uszy do torby. Ja osobiście lubię długie uszy, wtedy mogę nosić torbę na ramieniu. Paski składamy wzdłuż do środka i przeszywamy ściegiem zygzakowym. Na koniec do brzegów torby przyszywamy paski ściegiem zygzakowym.




No i mamy gotową torbę.

Teraz przystępujemy do wykonania aplikacji. W środek torby wkładamy matę do filcowania. Z kłębków wełny czesankowej wyciągamy cienkie pasemka wełny w kolorze różowym, granatowym i purpurowym. Układamy z nich środek ślimaczków i dziubiemy w nie igłą do filcowania do momentu, aż wełna połączy się trwale z filcem. Stopniowo dokładamy kolejne pasemka wełny i nadal dziubiemy, aż ślimaczek nabierze odpowiednich rozmiarów. Ja postanowiłam ułożyć moje ślimaczki ukośnie na przodzie torby.

Dla zabezpieczenia palców przed skaleczeniem igłą, która jest naprawdę bardzo ostra, polecam zaklejenie palców plastrami. Można też kupić w pasmanterii specjalne nakładki na palce.
Życzę Wam świetnej zabawy przy tworzeniu Waszych własnych toreb. Wybór wzoru zależy od Was. Macie nieograniczone możliwości. Niech Wasza wyobraźnia stworzy cuda. Ja już uszyłam z filcu kolejną torbę i czeka ona na przyozdobienie wełną czesankową. Muszę tylko wymyślić jakiś fajny wzór.
Zobaczcie też jak wykonać poduszkę z aplikacją z wełny czesankowej.
These are really enormous ideas in on the topic off blogging.
You have touched some pleasant things here. Any way kerp
up wrinting. https://www.waste-ndc.pro/community/profile/tressa79906983/
Hello would you mind letting me know which web host
you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price?
Thanks a lot, I appreciate it! https://www.waste-NDC.Pro/community/profile/tressa79906983/