
wełna czesankowa filcowanie na mokro
Broszka-kwiat z wełny czesankowej to fajny dodatek do ozdobienia sukienki, bluzki, swetra, płaszcza albo czapki. Można też nią ozdobić torebkę, kapelusz a nawet poduszki w domu. Najładniej wyglądają broszki w kształcie kwiatów z łodyżką albo bez. Kształt i kolory zależą od Waszej wyobraźni. Broszki mogą imitować prawdziwe kwiaty albo mogą wyglądać bardzo futurystycznie. Samodzielne wykonanie takiej broszki to cudowna kreatywna zabawa dla każdego. Kwiaty z wełny czesankowej mogą też być niepowtarzalnym prezentem, którym można obdarować kogoś bliskiego. Jeżeli już czujecie się zachęcone do zrobienia takiej broszki, to przeczytajcie poniżej, jak ją wykonać metodą filcowania na mokro.
Do wykonania broszki z wełny czesankowej będziecie potrzebować:
– wełnę czesankową w różnych kolorach (do kupienia w pasmanterii)
– lateksowe rękawiczki (do kupienia np. w aptece) lub foliowe rękawiczki (dostępne w sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych)
– mały spryskiwacz
– dwa kawałki folii bąbelkowej (często stosuje się ją jako ochrona delikatnych przedmiotów podczas transportu)
– wodę i mydło w płynie
– ewentualnie pistolet do klejenia na ciepło (do kupienia w pasmanteriach albo marketach budowlanych) i wkłady z klejem



W spryskiwaczu mieszamy wodę z mydłem w proporcji mniej więcej 10:1 (10 części wody z jedną częścią mydła). Nie trzeba się mocno trzymać tych proporcji. Na ręce zakładamy lateksowe lub foliowe rękawiczki.
Z kłębków wełny czesankowej o różnych kolorach wyciągamy trochę włókien. Z włókien układamy na jednym kawałku folii odpowiedni wzór kwiatka. Powinna to być raczej grubsza warstwa bez przerw pomiędzy włóknami. Tak stworzoną kompozycję spryskujemy obficie wodą z mydłem ze spryskiwacza. Na wierzch kładziemy drugi kawałek folii bąbelkowej. Bąbelki powinny być po stronie wewnętrznej. Teraz zaczynamy ucierać powierzchnię folii. Tutaj potrzeba trochę cierpliwości, bo czynność jest raczej monotonna. Ale w tym samym czasie można na przykład oglądać jakiś ulubiony program w telewizji, żeby się za bardzo nie znudzić. Potem odwracamy całość górą do dołu i ucieramy drugą stronę. Po pewnym czasie można też zwinąć folię w rulon i ją wałkować dłońmi. W ten sposób poszczególne włókna wełny czesankowej połączą się ze sobą i stworzą zwartą całość.




Jeżeli chcemy dodać do kwiatka łodyżkę, to zwijamy kwiatek jak na obrazku poniżej, dołączamy włókna na łodyżkę, spryskujemy wodą z mydłem u ucieramy między dłońmi albo na folii bąbelkowej. W tej sposób łodyżka na trwale połączy się z kwiatkiem.

Na koniec należy wypłukać kwiatek pod bieżącą wodą, by pozbyć się mydła. Następnie nadajemy broszce odpowiedni kształt (prostujemy płatki i odpowiednio je układamy) i suszymy (najlepiej na kaloryferze). Jeżeli uznamy, że kwiatek wyszedł nam za duży, to można go wypłukać w gorącej wodzie, w ten sposób trochę się skurczy.
Jeżeli chcemy, by nasz kwiatek miał środek w kształcie kulki, to z kilku włókien wełny czesankowej formujemy kulkę, spryskujemy ją wodą z mydłem i ucieramy okrężnymi ruchami między dłońmi (po uprzednim założeniu rękawiczek). Jak kulka wyschnie, to przyklejamy ją klejem na ciepło do kwiatka. Zamiast kulki można zrobić na przykład kilka długich wąsików z wełny.

Gotową broszkę można przypiąć do garderoby za pomocą agrafki, a do torebki, kapelusza lub poduszki można przykleić ją klejem na ciepło.
Stworzenie broszki z wełny czesankowej nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy tylko troszkę wyobraźni. Życzę Wam wiele radości przy komponowaniu kwiatków.
Dowiedzcie się też, jak wykonać apaszkę z aplikacją z wełny czesankowej, która również może być fajnym pomysłem na ozdobienie Waszych ubrań.






Piękne kwiatki!
dziękuję
Pretty section off content. I just stumbled upon your blog
and iin accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your augment and eve I achievement you access consistently
fast. https://Www.Waste-Ndc.pro/community/profile/tressa79906983/